decast

Díky Decastu můžeme šířit zajímavé příběhy našich kolegů a zároveň vám trochu pootevřít dveře do naší deca-kuchyně. Dáváme vám tak jedinečnou možnost poznat Decathlon zase z trochu jiné strany.

Decast #12  

ARNAUD DUCHATELET O DIGITÁLNÍ BUDOUCNOSTI DECATHLONU [EN]

Kariéra, stejně jako cyklistický závod, čítá mnoho etap. Jedna kariérní etapa Arnauda Duchatelet právě končí, trvala 5 let a konala se v České republice. Arnaud přišel do českého Decathlonu v roce 2017 jako Digital leader s cílem posunout naše digitální služby, hlavně pak eshop decathlon.cz. Jaké byly největší výzvy? Čeho si na Češích váží? Co si odsud doslova odnáší? A kam podle něho směřuje sportovní maloobchod? Inspirativní a skoro až filozofickou epizodu moderovala dvojice ve složení Petra Baštanová a Jakub Vaníček.

Decast #11  O (ULTRA)MARATONECH s FILIPEM CENEFELSEM

Ať už je to maraton, trailový běh, překážkový běh nebo dokonce ultramaraton, pro Filipa Cenefelse není žádná vzdálenost ani povrch cizí. Tohoto běžeckého nadšence s typickým plnovousem potkáte v Decathlonu Liberec, kde vede oddělení běhu. Překvapivě. Pro laika zní jeho vyprávění o závodech jako z jiné planety, rovněž i ambice dostat se na OH 2024! Čím zaměstnává hlavu během několikahodinových závodů? Kolik mu chybí do olympijského limitu? Na jakém závodu se mu líbilo nejvíce? Poutavé vyprávění o vášni k oblíbenému sportu doplnila svými dotazy dvojice Petra Baštanová a Jakub Vaníček.

Decast SPRINT#1  

O bezpečnosti v horách s Daliborem Virágem

Rozhodli jsme se vyzkoušet něco nového, respektive něco kratšího. Vítejte u prvního dílu Decastu Sprint, kratšího formátu našich podcastů. Dalibor Virág pracuje jako vedoucí turistiky v prodejně Decathlon Chodov a je také kvalifikovaným horským průvodcem. Pozvali jsme si ho tedy, aby nám něco řekl o tom, jak se pohybovat v zimním horském terénu. Věnovali jsme se rizikům skialpinismu, nebezpečí lavin, co je to tzv. lavinová svatá trojice, a v čem jsou české hory specificky zrádné. Otázky tentokrát kladla dvojice Petra Baštanová a Jakub Vaníček.

Decast#10 SEBASTIAN GASSER O VÝROBĚ LYŽÍ WEDZE

Ještě před tím, než jsme vůbec otevřeli první prodejnu Decathlon v ČR, pracoval Sebastian Gasser již 10 let ve francouzském Decathlonu. Postupem času se dostal až na pozici obchodního ředitele značky Wedze, která se specializuje na ryze zimní sporty, primárně pak na lyže. Během jeho návštěvy Česka, na podzim loňského roku, jsme ho pozvali do našeho podcastu, aby si o vývoji a výrobě lyží s námi promluvil a podělil se o detaily, ke kterým se lyžař běžně nedostane. Jak dlouho trvá vyvinout nový pár lyží? S jakými technickými partnery Wedze spolupracuje? Jaké jsou trendy a budoucnost lyžování? A nemohli jsme lyže Wedze náhodou spatřit i na olympijských hrách? Sebastiana tentokrát v angličtině zpovídal Jakub Vaníček.

Decast#9 O CYKLOTREKU ZE ZLÍNA K ČERNÉMU MOŘI

Víte, kolik kilometrů ročně najezdíte na kole? Někdo pár stovek, jiní v jednotkách tisíců a opravdoví nadšenci přes 10 tisíc kilometrů za rok. Málokdo však zvládne 1600 km za 17 dní. Jednoho takového „blázna“ (v pozitivním slova smyslu) jsme si pozvali do další epizody našeho podcastu. David Kopecký z naší modřické prodejny v Brně se letos vydal na kole Riverside Touring 900 ze Zlína až k Černému moři. Co vše člověk s sebou potřebuje? Čím je kolo speciální? Jak se vypořádal s medvědy v rumunské divočině? Fascinujícím příběhem provázejí Petra Baštanová a Jakub Šindelář.

Decast#8O vrcholovém karate s Veronikou Miškovou

To, že modré Decathlon vesty oblékají převážně sportovci, je známý fakt. Avšak málokdo z nás se může pochlubit, že svůj oblíbený sport dělá na skutečně světové úrovni. Veronika Mišková to ale říct může, jelikož má doma dvě bronzové medaile z Mistrovství Evropy v karate a jen o kousíček jí utekla účast pod pěti kruhy v Tokiu. Jak se dá kombinovat vrcholová sportovní kariéra a zaměstnání? 

Decast#7S Janem Bláhou o turistice a kempování

Naše turistická značka Quechua je nejstarší a možná úplně tou nejznámější, kterou v naší nabídce najdete. Není tedy divu, že když se spojí její bohatá historie s charismatickým verbálním projevem našeho národního lídra pro turistiku Honzy Bláhy, vznikne jedna z nejnabitějších epizod podcastu Decast! Jaká je správná výslovnost značky „Quechua“? Jaké jsou trendy v kempování? A jak se ze čtrnáctidenní dovolené dá udělat dovolená na 3 a půl roku?

Decast#6Decast se Servandem Quevedem

Servando Quevedo pochází z prosluněných Kanárských ostrovů. Ke španělskému naturelu jistě patří láska k tanci a zpěvu a tak ani nepřekvapí, že Servan pracoval také jako vyhazovač na diskotéce. Od té doby uteklo již moře času a pracovních zkušeností, které ho přivedly až do českého Decathlonu. Co ho po příchodu do Česka nejvíce překvapilo? Jak na stěhování reaguje jeho rodina? A pro který fotbalový klub buší Servandovo srdce?

Decast#5O cyklistice v Decathlonu a sezóně 2021

O návštěvu našeho improvizovaného studia v kancelářích Decathlonu jsme poprosili Jirku Uhera, národního lídra cyklistiky v Decathlonu. Jak byla sezóna 2020 poznamenána světovou pandemií? Jaká bude ta nadcházející? Jaké jsou trendy a co se za posledních 11 let na trhu kol změnilo? Co obnáší pozice národního lídra cyklistiky? A na jaké novinky se cyklonadšenci mohou letos těšit?

Decast#4O interní komunikaci s Petrou Baštanovou

Před 5 lety začala Péťa v komunikačním týmu jako překladatelka, vyzkoušela si práci na eshopu, šéfuje magazínu Dekáč a v současnosti zaštiťuje interní komunikaci naší firmy. Okolo důležitosti předávat podstatné informace více než 1600 kolegům se točila čtvrtá epizoda podcastu Decast. Zabrousili jsme ale i k osobním projektům, jejichž výsledek jste možná viděli v českých knihkupectvích. Více už nebudeme prozrazovat. 

Decast#3Nejen o novoročních předsevzetích

Vybrat téma prvního Decastu roku 2021 bylo celkem jednoduché. K mikrofonu usedla crossfiťačka a Decathlon fitness expertka Adriana Máchová, aby s námi probrala tradici novoročních předsevzetí. Jaké si nastavit cíle? Čím by se doporučila vybavit? A jak velkou roli hraje strava? Áju nepotkáte pouze na prodejně v Brně, ale i na fitness závodech. Na zážitky z mezinárodních soutěží se ptali dnešní moderátoři Michaela Němcová a Jakub Vaníček.

Decast#2Zimní speciál s Fandou a Jirkou

Druhý díl Decastu vás dokonale naladí na zimní atmosféru. Naše pozvání přijala dvojice Fanda Jakl a Jirka Kasal, národní lídři běžeckého a sjezdového lyžování. Probrali jsme cestu lyže z rýsovacího prkna až na sníh, novinky v naší nabídce a svůj prostor dostalo i unikátní vývojové centrum Mountain Store ve francouzských Alpách. Na závěr jsme se věnovali více či méně tradičním koníčkům obou našich dnešních hostů. 

Decast#1O začátcích Decathlonu v ČR

Do prvního Decastu jsme si pozvali „pionýra Decathlonu v Česku”. Tak o sobě v žertu mluví Jirka Matějovský. Jeden z nejstarších (služebně 🙂) členů týmu Decathlon ČR se v historicky první epizodě Decastu podělil o začátky Decathlonu v Česku, jak se k němu dostal a řeč přišla i na firemní kulturu, kterou jako bývalý HR lídr velmi dobře zná. Otázky kladli Petra Baštanová a Jakub Vaníček.

dEkáč
dEkáč