Ekologické akce:
Světové i lokální
Vypadá to, že ekologické světové akce jsou fenoménem posledních let. Osobně si nemyslím, že potřeba ochraňovat přírodu by byla nutná jen v posledních letech, ale chápu, že dnes máme jiné mediální možnosti než před 40 lety. Tenkrát ale také každé dítě z pionýrského tábora vědělo, že do hub se nekope, že stromy jsou pro život důležité a hlavně potřebné a že svačinový papír patří do koše a ne na zem. Pojďme se tedy na téma eko-akcí podívat blíže.

Proč pořádat ekologické akce?
Já osobně mám ekologické akce rád. A nejen ty. Mám rád všechny akce, které připomínají nebo upozorňují na něco důležitého, na co je potřeba myslet a zabývat se tím.
Ekologické akce v Decathlonu určitě nebereme jako něco jednorázového ani jako marketingový tah. Tyto akce jsou skvělé především k tomu, že máte nějakou užitečnou myšlenku a tu tímto způsobem můžete ukázat a představit většímu počtu lidí. Ti ji mohou převzít a příkladně ji posílat dál. Lidé dělají lidi, takže se tato idea nabaluje a rozprostírá se dál. Díky akcím můžete oslovit obrovský počet lidí a to je velmi důležité pro budoucnost nás všech.
Vlastně se takové akce nemusíte ani přímo účastnit, aby změnila vaše myšlení nebo vás nějak ovlivnila. Věřím, že díky aktivním lidem si jednou vzpomenete, když vám v lese vypadne z kapsy plastový obal od svačiny, že z přírody sám nezmizí a je nutné jej sebrat a vyhodit kam patří. Poprvé si vzpomenete na obrázek čistého lesa a sáček seberete. Napodruhé už třeba při připravování svačiny plastový sáček ani nepoužijete, ale zabalíte ji do papírového ubrousku. Kdyby vám náhodou nevědomky papírový ubrousek z batohu vypadl někde v přírodě, určitě si s ním poradí lépe než s plastovým pytlíkem.
V Decathlonu se zaměřujeme na sport a ten většina z nás provozuje právě venku v přírodě. Proto rádi připomínáme, jak by měla příroda vypadat. Díky lokálním i globálním akcím můžeme tuto myšlenku ukazovat více a více lidem. Kdo ví, třeba ovlivníme někoho, kdo se později dostane na vedoucí pozici v potravinářském průmyslu v oblasti sladkostí a bude moci ovlivnit do čeho se budou balit cucací bonbony. Namísto plastových obalů, pak vymyslí a použije jiný, šetrnější a ekologičtější způsob.


A jaký je náš plán?
Rok 2020 byl velmi ovlivněn pandemickou krizí způsobenou nemocí Covid-19 a pro mnoho lidí ze všech možných odvětví to byl velmi složitý rok. I tak na Mezinárodní den Země uspořádal Decathlon po celém světě 402 akcí, do kterých se zapojilo 16 046 dobrovolníků-sportovců pouze z řad našich zaměstnanců. Věřím, že do jednotlivých akcí se zapojilo i spoustu sportovců-neDecathloňáků. Při těchto akcích se nasbíralo ze země i z moře a jiných vodních ploch 25 595 kg odpadu!
Tato akce je již za námi, ale tím to rozhodně nekončí. Tento rok by na pořádání akcí mohl být přívětivější a my bychom jen v České republice chtěli na důležitost a význam přírody poukázat například 20. října na Den stromů nebo 11. prosince na Mezinárodní den hor. Stačí sledovat naše sociální sítě a můžete se přidat k našim aktivitám a akcím!
Ohodnoťte článek
Podobné články
Decathlon Zličín: Natoč vodu do vlastní láhve
Decathlon Zličín:Natoč vodu do vlastní láhveVždy jsem miloval vodu. Ráno si dám k snídani rohlík s máslem a medem a zapíjím ho vodou. Líbí se mi města jako Paříž, kde jsou pítka v ulicích dostupná všem, a obdivuji evropské země, kde je běžné dostat v restauraci...
Decathlon Pardubice: Kávu, prosím!
Decathlon Pardubice:Kávu, prosím!Je již obecně známý fakt, že v Decathlonu pracují aktivní sportovci. Díky tomu jsme schopni vždy dobře poradit, protože potřeby sportovce velmi dobře známe. Ať už jsme běžci, cyklisté či turisté, po dobrém sportovním výkonu si každý...
Projekt: Vratné tašky
Projekt: Vratné taškyUž čtvrtým rokem si můžete v Decathlonu koupit krásnou vratnou tašku. Zajímá vás kde se vlastně vzala, z čeho je vyrobena, proč je vratná a jaká je celková myšlenka tohoto produktu? Odpovědi najdete v tomto článku!Projekt: Vratná taškaProjekt...