Decathlon a ekologie

Decathlon je o sportu, sport je o lidech a lidé potřebují zdravé a čisté životní prostředí. Základem každého sportu je tak zdravá příroda a proto se my, lidé v Decathlonu, snažíme přírodu neměnit, ale přizpůsobit se jí. Společně s našimi zákazníky tak uchováváme čistá sportoviště pro budoucí generace.

Aby nám naše planeta vydržela co nejdéle a my se mohli radovat z čisté přírody, je potřeba zamyslet se nejen nad tím, jak ekologicky vyrábět produkty, které ke sportu používáme, ale také jak je ekologicky přepravovat, skladovat a v neposlední řadě také prodávat.

Náš tým si dal za cíl v rámci České republiky minimalizovat dopad všech těchto faktorů na životní prostředí a podniknout akce, které pomohou obnovit českou přírodu. Pojem „udržitelnost” je jedna z hlavních hodnot Decathlonu. Je to také jeden z našich hlavních cílů v rámci dlouhodobých strategií. Protože sport si užíváme pouze v příjemném prostředí.

;

Poslední přidané příspěvky

vratné tašky Decathlon
Projekt: Vratné tašky

Projekt: Vratné tašky

Projekt: Vratné taškyUž čtvrtým rokem si můžete v Decathlonu koupit krásnou vratnou tašku. Zajímá vás kde se vlastně vzala, z čeho je vyrobena, proč je vratná a jaká je celková myšlenka tohoto produktu? Odpovědi najdete v tomto článku!Projekt: Vratná taškaProjekt...

Jaké jsou naše cíle

Počet prodaných
eko-produktů

Opravitelnost

Redukce CO2

Množství papírových tašek

Naši eko-lídři

Tomáš Gall

LÍDR PROJEKTU DECATHLON A EKOLOGIE

Decathlon mě provází již od od mých 20 let, kdy jsem hledal brigádu k vysoké škole a zaujala mě nabídka hradecké pobočky. Díky skvělému vedení a přístupu podporujícímu růst zaměstnanců jsem brzy získal příležitost stát se vedoucím směny a poté i vedoucím oddělení cyklistiky v Praze na Chodově. Tam jsem kromě skvělých vztahů získal i cenné zkušenosti, které jsem v roce 2019 využil při otevírání kladenské prodejny a stal se jejím vedoucím. Dříve jsem miloval především snowboard, stolní tenis a fotbal, ale Decathlon mě dokázal nadchnout i pro další sporty, jako jsou cyklistika, plavání a crossfit, kterému se nyní aktivně věnuji. Oblast ekologie je pro mě důležitá, protože souzní s našimi hodnotami: naším cílem totiž není pouze vyrábět sportovní vybavení, ale také pomoci zajistit, aby v budoucnu vůbec bylo kde sportovat.

Tomáš Chmelař

EXPERT EKOLOGIE A UDRŽITELNOSTI

Studoval jsem střední školu zaměřenou na ekologii. Po ní jsem pokračoval ve studiu na vysoké škole. To jsem však přerušil a poté i ukončil, když jsem se vydal na rok do zahraničí, kde jsem nakonec zůstal 7 let. Fascinovala mě zvířata a příroda obecně, takže jsem cestoval po celém světě a objevoval různá místa. Do Decathlonu jsem nastoupil v roce 2016, kdy jsem po návratu do ČR a neúspěšných pokusech ve vlastním podnikání hledal novou práci. Nyní v Decathlonu sportuji se zákazníky a jako co-lídr ekologie firmy v práci šířím sport i ekologickou vlnu.

Nechte se inspirovat

Sledujte nás

dEkáč
dEkáč