Jdu na golf je víc
než jen sport

Zkuste najít sport, který mohou provozovat mladí i staří, celé rodiny, začátečníci i pokročilí a navíc všichni spolu. Je to golf! Má ještě další zajímavou přednost – začít s ním můžete v jakémkoliv věku. Golf je však také způsobem uvolnění a relaxace, zlepšování fyzické kondice a vytrvalosti, dává příležitost k navazování nových přátelství. A jestli ani tohle nestačí, přihodíme ještě další argumenty, proč začít právě s golfem. Přesvědčte se sami!

golfisté na greenu
Jdu na golf

Rozhovor: Sára Kubelková, CEO TeeTime

Na začátek prosíme o kompletní představení projektu Jdu na golf. 

„Cílem projektu Jdu na golf je dělat golf dostupný pro každého a motivovat nové hráče, aby s ním začali. Nikdy není pozdě začít. Golf se může hrát závodně, ale zároveň i rekreačně. Můžete zapojit do hry i několik generací v jedné rodině. Mnoho golfistů vám potvrdí, že i když si mysleli, že golf není sport nebo že je to nuda, tak poté, co ho zkusili, naprosto změnili názor!”

Komu je projekt určený?

„Dobrá otázka. Projekt je určen zájemcům, kteří chtějí novou (nejen) životní výzvu, kteří chtějí vyzkoušet nový sport. Stejně tak mají zájem zažít aktivitu ve skupině a poznat nové lidi. Golf je pro ty, kdo stojí o pohyb v přírodě, jde o aktivně strávený čas s přáteli, s rodinou, byť mají každý jinou výkonnost. Na greenu se potkávají celé generace.”

Co mi přinese projekt, a především samotný golf? 

„První kontakt je důležitý, protože se říká, že golf vás chytí okamžitě. Věřte tomu nebo ne, pocit, když poprvé odpálíte míček a on letí a letí, je úžasný. V rámci balíčku Jdu na golf hráč obdrží dvě základní nové hole (které si samozřejmě nechá), aby mohl začít s novým koníčkem, a 100 tréninkových míčků na hřišti. Dále si při objednávce balíčku zvolí jedno z nejbližších golfových hřišť, na kterém proběhne trénink s profesionálním trenérem.”

Co vše musí zájemci umět nebo znát, než jdou poprvé na hřiště?

„Vůbec nic. Když si pořídíte balíček Jdu na golf s Decathlonem, vše se naučíte a dozvíte.”

Někteří mají strach, že se ztrapní nebo že udělají nějaké faux pas. Je tato obava na místě?

„Není jediný důvod se bát, golf je sport pro normální lidi. Jasným důkazem jsou tisíce lidí, kteří tomuto sportu propadli. Například horolezec Radek Jaroš, který se stal 15. horolezcem na světě a prvním Čechem, který vystoupil na všech 14 světových osmitisícovek bez použití kyslíku, patří mezi nadšené golfisty.”

Vnímání golfu v ČR je takové, že je to sport pro bohatou elitu. Je to pravda?

„Bohužel je tato fáma v některých lidech stále zakotvená, neboť nelze popřít, že v dobách těsně po sametové revoluci tomu tak bylo. Golf hrálo hodně lidí, kteří se chtěli předvést, ukázat, že na to mají. Dnes už je to jinak. Nikdo se nepodivuje tomu, že si cyklista koupí kolo za několik set tisíc, lyžař drahé lyže a nákladný skipas.”

golfové hole
golfový odpal

Pokud se mi projekt Jdu na golf zalíbí, jaké by měly být mé další kroky?

„Stačí si pouze zakoupit balíček. Jak již bylo zmíněno, v rámci balíčku obdržíte dvě základní nové hole a 100 tréninkových míčků na hřišti. Zvolíte si jedno z nejbližších golfových hřišť, na kterém proběhne trénink s profesionálním trenérem. Pak stačí vzít hole do ruky… a vzhůru na golf! No a v případě, že ve vás první odpálený míček zažehne vášeň k tomuto jedinečnému sportu, další kroky jsou jednoduché. Trenér vám v rámci úvodní hodiny vysvětlí celý postup tzv. Zelené karty, která není nic jiného než osvědčení hráče, že zná pravidla hry a ví, jak se na hřišti chovat. V průběhu si tedy doplníte další potřebné vybavení jako je několik základních holí a směle vyrazíte na první jamku! Potom, co budete mít základy, bude snadné pokračovat, vytrvat a dále se zlepšovat.”

Ještě jedna otázka o samotném sportu: Proč vlastně hrát golf?

„To je jednouché, golf je zdravý, bezpečný a prodlužuje život. Vyčistíte si při něm hlavu, navíc můžete poznat nové, inspirativní lidi se stejným zájmem. Žádná rána v golfu není stejná, takže se naučíte tvořivosti, kreativitě i trpělivosti. Když vás golf chytne, je to sport na celý život.” 

Na závěr otázka o celém propojení: Decathlon je Vaším partnerem pro tento projekt. Proč jste si vybrali zrovna tohoto partnera?

„S našimi partnery musíme být tzv. na stejné vlně, což se v případě Decathlonu přesně stalo. Dělat sport dostupný u nás jen upravujeme na „Dělat golf dostupný“. Je to báječný sport, který stojí za to objevit.”

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

Jak začít s golfem

Jak začít s golfem

Jak začít s golfemV minulém článku Golf: objevte zelený svět jsem vám představil tento úžasný a vznešený sport. Pokud jste se rozhodli, že se vydáte po golfové cestě a nebo si chcete tento sport pouze vyzkoušet, abyste zjistili, jestli je tato aktivita vhodná právě...

driver na golf
Jak vybrat driver

Jak vybrat driver

Jak vybrat driver OBSAH CO JE DRIVER | VELIKOST HLAVY HOLE | VYVÁŽENÍ HLAVY | LOFT | MATERIÁL | HMOTNOST A TVRDOST SHAFTU | PRUŽNOST A DÉLKAPro kvalitní golfové výkony je potřeba mít správné vybavení. Mezi základní pomůcky patří golfové hole, kterých existuje...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!