Decathlon Pardubice:
Kávu, prosím!

Je již obecně známý fakt, že v Decathlonu pracují aktivní sportovci. Díky tomu jsme schopni vždy dobře poradit, protože potřeby sportovce velmi dobře známe. Ať už jsme běžci, cyklisté či turisté, po dobrém sportovním výkonu si každý zaslouží nějaký ten hřích v podobě něčeho dobrého. Větrník, sachr nebo nějaký podobný „pišingr”, jak tady v Pardubicích říkáme, by ale nebyl kompletní bez dobré kávy! Pojďte se tedy podívat, co jsme s kolegy v pardubické prodejně vymysleli a uvedli do praxe!

levandule před

Milovníci kávy

Někdo si kávu dává hned ráno k snídani, někdo v obědové pauze a někdo prostě vždy, když potřebuje trochu dobít baterky. Kávovar se u nás prostě téměř nezastaví. Většina z nás se naučila pít kávu bez mléka, protože když už ho někdo koupí, tak se po něm tak rychle zapráší, že jsme si raději zvykli vychutnávat dobrou čistou chuť kávy bez dalších přísad.

Kávová sedlina a rostliny

Jak v Decathlonu Pardubice pijeme kávu už tedy víte. Proč se ale článek o tomto lahodném nápoji nachází právě na stránkách zaměřených na ekologii? Protože z každé kávy se vytváří odpad v podobě kávové sedliny, kterou zbytečně zaplňujeme směsný odpad. Navíc se bohužel velmi často někdo netrefí do koše a zmiňovaná sedlina se pak nachází po celé kuchyňce. Napadlo nás, proč tedy tuto druhotnou surovinu dále nezpracovat

Na internetu jsme se dozvěděli, že kávová sedlina, lidově lógr, obsahuje malé množství dusíku a dalších prvků, díky kterým je ideální na hnojení acidofilních rostlin. Jsme spíše sportovci než zahrádkáři, tak jsme si museli nastudovat, co to vlastně ty acidofilní rostliny jsou. Dozvěděli jsme se, že jde o rostliny, které vyhledávají spíše kyselejší půdní podmínky a také, že mezi tyto rostliny řadíme například levanduli. V této skupině ja samozřejmě spousta dalších rostlin, ale pro nás byla zásadní právě levandule. Proč, ptáte se? Před pardubickou prodejnou totiž máme 12 kusů obrovských květináčů, do kterých byla před dvěma lety vysazena právě levandule!

Od nápadu k realizaci

Jak už jsem psala výše, u nás v Decathlonu v Pardubicích na zahrádkáře moc nenarazíte a musíme si přiznat, že květináče s krásnou fialovou levandulí už neprospívají jako roky minulé. Co s tím? Jak jim dopřát to, co si tato krásně vonící kvítka zaslouží? Náš nápad byl, že ji zkrátka zkusíme pohnojit. A právě tak se zrodil náš projekt: hnojit kávovým lógrem a zkrášlit tak prostředí před naší prodejnou. Nyní tedy kávový lógr shromažďujeme do připraveného boxu a následně v rozumné míře hnojíme levandule!

A určitě jste zvědaví, jak si vedeme. S přicházejícím sluníčkem, trochou vláhy a naším speciálním hnojivem se levandule vzpamatovala dokonce dříve, než jsme čekali! Všechny květináče krásně rozkvetly a u vchodu do prodejny Decathlon Pardubice opět můžete vidět fialová kvítka a cítit tu nádhernou vůni, při které si můžete klidně představit, že vcházíte do Decathlonu v Provence. Francie je totiž kolébkou celého Decathlonu a díky ní i my, zde v Pardubicích, můžeme dělat sport dostupnější! Nejen tento projekt, ale i další výzvy můžete sledovat na našem instagramu decathlonpardubice_ a třeba vás nějaká výzva inspiruje natolik, že se k nám připojíte!

levandule po
Radka Osterová
Do Decathlonu jsem nastoupila v roce 2014 na poloviční úvazek na oddělení pokladny a doplňky v Liberci. Postupně jsem se rozvíjela a v roce 2017 jsem dostala příležitost pomoci s otevřením další Decathlon prodejny tentokrát v Brně-Ivanovicích, kde jsem nastoupila jako vedoucí oddělení běhu, vodních sportů a zákaznického servisu. Tam má cesta neskončila a v roce 2019 jsem se posunula zase o pobočku dál, do Pardubic, kde jsem se také účastnila jejího otevření, tentokrát jako provozní manažerka, kde se starám o samotnou budovu a bezpečnost. Tam prozatím působím dodnes. Co se týče volného času a sportu, mezi ty nejoblíbenější patří běh, jóga nebo turistika.

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 5 / 5. Počet hodnocení: 9

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

vratné tašky Decathlon
Projekt: Vratné tašky

Projekt: Vratné tašky

Projekt: Vratné taškyUž čtvrtým rokem si můžete v Decathlonu koupit krásnou vratnou tašku. Zajímá vás kde se vlastně vzala, z čeho je vyrobena, proč je vratná a jaká je celková myšlenka tohoto produktu? Odpovědi najdete v tomto článku!Projekt: Vratná taškaProjekt...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!