Recenze: BĚŽECKÉ BOTY KALENJI KIPRUN ULTRALIGHT

Na startu silničních desítek se potkávají specialisté na tuto distanci, běžci ladící na půlmaraton, ale i maratonci testující tempovou rychlost. K tomu davy začátečníků a hobíků. Nazout ty správné boty není až tak velkým oříškem jako v případě krosu, přesto je pečlivý výběr namístě. Otestovali jsme boty, které budou dobrou investicí nejen pro závod samotný, ale sáhnete po nich i v rychlém tréninku nebo při závodě na delší distanci.
Alt text
Alt text

S vidinou nových osobáčků vyhledávají běžci-desítkáři rychlé, rovinaté tratě s minimem zatáček, nejlépe obrátkové. Eliťáci hledají boty s dobrou dynamikou a nízkou hmotností, výkonnostní běžci spíše sáhnou po botě z kategorie tempových, zatímco začátečníci většinou vyběhnou v tom, co používají na trénink.

Odraz na asfaltu je většinou více než dobrý, jen na mokré silnici, případně dlažbě mohou některé kontaktní pryže lehce prokluzovat při odrazu. Většinou to ale není tak zásadní jako při špatné volbě bot do terénu. Ovšem na silnici často rozhodují sekundy v cíli, které vám dobré boty umí ušetřit. Nemluvě o skvělém pocitu z rychlého běhu.

Moje první závodní bota

Lehká závodka s nejnižší cenovkou v testu. Pocit rychlosti podporovaný nízkou hmotností umocňuje slušná dynamika odrazu. Chválíme propracovaný, dobře prodyšný svršek. Pogumování špičky navyšuje životnost a zároveň je praktické na mokrém asfaltu. Jazyk je velmi tenký, přesto i díky povedeným plochým tkaničkám nikde netlačí. Velice příjemný je vnitřní materiál polstrování paty, bez zbytečných švů. Je pohodlný i ve velmi tenkých ponožkách. S ohledem na závodní použití je potřeba počítat s nižší stabilitou došlapu (zejména při došlapu přes patu) a pocitově tvrdším tlumením. Zejména při prvních proběhnutích působí porážka tužším dojmem. Výrazně úzká prstová část předurčuje boty zejména pro běžce s užším chodidlem. Nejvhodnější bude pro závody od pěti do deseti kilometrů, pro delší distance jen pro běžce s velmi dobrou technikou a nižší hmotností.
Alt text
Alt text

+

POMĚR CENA/VÝKON

 

PRODYŠNOST SVRŠKU

 

NÍZKÁ HMOTNOST

TRAKCE ZA MOKRA

 

POHYB JAZYKA DO STRAN

Behej.com
Behej.com je všude s vámi! Ať jste začátečníci lačnící po inspiraci a užitečných tipech, nebo velezkušení závodníci, kteří se rádi poměřují, každý si najde něco pro sebe: web, časopis, sociální sítě, kalendář s více než 2000 akcemi ročně, unikátní běžecké tabulky a žebříček českých a slovenských vytrvalců. S předplatným navíc získáte přístup k více než 500 bonusových článků.

Objevte naší nabídku

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

Vylaďte si techniku běhu

Vylaďte si techniku běhu

Vylaďte si techniku běhuMyslíte si, že pro pohodový „šnečí“ běh se technikou nemusíte až tolik zabývat? Omyl – s tímto přístupem si dříve či později jistojistě přivodíte nějaké zranění. I když běh v rámci atletiky nepatří mezi technické disciplíny, technika je...

dětské boty na tělocvik
Jak vybrat boty na tělocvik

Jak vybrat boty na tělocvik

Jak vybrat boty na tělocvikNejen v období začátku školního roku se spoustu rodičů chystá vybavit své ratolesti na různé sportovní kroužky, tréninky či obyčejný tělocvik. Co se týče samotného oblečení, tam si většinou rady vědí: funkční oblečení – tričko, kraťasy,...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!