Recenze:
Třmeny Fouganza 500 JUMP

Při našem redakčním testu třmeny Fouganza 500 JUMP s výklopným ramenem uspěly. Zajímalo nás, jak je ohodnotil jeden z českých reprezentantů v jezdecké všestrannosti Miroslav Trunda. Měsíc v nich odezdil i osm koní denně, a tak si udělal jasný názor.

Testující jezdec neměl nárok na žádnou finanční odměnu. Zboží mu bylo zapůjčeno na omezenou dobu a pouze v případě, že by byl s produktem maximálně spokojen a bude jej chtít dále používat, tak se zápůjčka může prodloužit tzv. na dobu neurčitou.

Když se Miroslavu Trundovi dostaly třmeny poprvé do ruky, podivil se nad jejich váhou. Jeden totiž váží 550 gramů. „Na první pohled vypadaly jako obyčejné plastové třmeny, ale překvapila mě jejich hmotnost díky ocelovému rámu.“ Co se týče vzhledu výrobku, tak se nad ním příliš nepozastavoval: „Nijak mě neuráží,“ s úsměvem konstatoval. Samozřejmě svoji roli v hodnocení může hrát skutečnost, na jaké třmeny je jezdec zvyklý. „Používal jsem většinu typů třmenů, ale nejvíc mi sedí obyčejné lehké plastové třmeny,“ říká Trunda. V to chvíli jsme trochu znervózněli, jak tedy nakonec celkové hodnocení vyzní.

 
 
Kromě jiného nás zajímalo, jak hodnotí výklopné rameno, které má zajistit bezpečnost jezdce v případě pádu. Pro jeho otevření stačí dle informací výrobce tlak o váze čtyř kilogramů. „Bezpečnostní systém se mi líbí a nijak mě neomezuje,“ zhodnotil kladně. 
 
Pozitivní komentář dostaly i další části konstrukce třmenu, jehož hlavní část je z polyamidu, nášlapná plocha o velikosti 7 x 11 centimetrů z termoplastického polyetylenu a rám z oceli. „Vše hodnotím kladně, pouze bych ocenil nižší hmotnost třmenu, abych je mohl použít i pro krosové sedlo. Mám raději třmeny z lehkých materiálů, protože mám rád knedlíky,“ vtipkuje jezdec. Pravý důvod je samozřejmě pochopitelný a podrobněji jej zdůvodňuje v dalším komentáři: „Třmeny jsou velmi pohodlné, dobře drží holeň na koni. Velice rád bych je použil i na krosové sedlo, ale ve vyšších soutěžích je každý gram navíc zbytečné zatížení koně.“
Alt text
Alt text
Pojďme si tedy shrnout základní plusy a mínusy testovaného produktu. „Mezi plusy řadím velmi chytře řešený bezpečnostní systém, třmeny Fouganza 500 JUMP výborně drží holeň na koni a také kladně hodnotím vysokou přilnavost s podrážkou boty. Mínusem je již zmíněná hmotnost, ale pouze ve vyšších soutěžích v krosové zkoušce všestrannosti, nebo pro těžší jezdce,“ konstatuje zkušený jezdec.
Ještě nepřišla řeč na cenu, která je 1 799 Kč. Je to moc, málo, nebo akorát? „Vzhledem k tomu, že se jedná o kategorii bezpečnostních třmenů, tak je cena v porovnání s podobnými produkty velmi příznivá,“ hodnotí Trunda. A jaké je tedy celkové hodnocení výrobku v bodové škále od 1 do 10, kdy desítka je nejlepší známka? „Devět.“
Hodnocení je tedy nad očekávání pozitivní a o to více nás zajímá, zda s ohledem na vysokou váhu třmenů s nimi jezdec bude chtít dále pracovat a vymění je za ty původní: „Ano, zůstanou na mém drezurním sedle,“ dodává na úplný závěr hodnocení Miroslav Trunda.
jezdci.cz
Web Jezdci.cz je aktuálně nejsledovanější koňské médium v České republice. Denně publikuje několik článků, reportáží či rozhovorů nejen o jezdeckém sportu a dostizích, ale o všem zajímavém, co se děje kolem koní v tuzemsku i v zahraničí. Vedle stránek Jezdci.cz, které fungují od roku 2010 a stabilně mají kolem 200.000 návštěv měsíčně, provozuje vydavatelství Equinet s.r.o. i internetovou televizi o koních a lidech kolem nich pod značkou EquiTV.cz a v neposlední řadě inzertní portál Jezdeckáinzerce.cz.

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 5 / 5. Počet hodnocení: 5

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

ochranný oblek pro koně proti hmyzu
Jak chránit koně před hmyzem

Jak chránit koně před hmyzem

Jak chránit koněpřed hmyzemZa hezkých dlouhých dní tráví většina milovníků koní v přírodě a u koní mnohem více času. Se stoupajícími teplotami se však začíná zvyšovat i množství otravného hmyzu, který znepříjemňuje život nejen lidem, ale i koním. Dotěrné mouchy,...

dovolená s koňmi
Dovolená s koňmi

Dovolená s koňmi

Dovolená s koňmiAktivní dovolená v přírodě s vlastním koněm: pro mě to byl sen už od dětství. A když jsem si ho konečně splnila, tak vám v tomto článku mohu popsat, na co je potřeba se zaměřit při výběru trasy, ubytování, ale i vhodné doby, kdy vyrazit. Než...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!