Recenze: Turistické kalhoty Quechua MH 950

Testeři z redakce časopisu Svět outdooru pro vás otestovali a následně zhodnotili turistické kalhoty MH 850 od značky Quechua. Podívejte se jak byli s kalhotami spokojeni a jaké výhody či nevýhody objevili!

turistické kalhoty mh950
Jezdecké kalhoty se vyrábějí v různých variantách

Nohavice

Kdyby Houdini potřeboval předvést kromě zmizení nebo vyproštění ze svěrací kazajky ještě nějaký bonusový trik, stačily by mu k tomu kalhoty MH 950. Diváci by užasli nad způsobem, jak to provedl. Bez nutnosti zouvání před jejich zraky by v několika vteřinách vytvořil z kalhot kraťasy a obráceně. Odepnuté nohavice se ukládají do integrovaných kapes na stehnech kalhot. Nebo vlastně kraťasů? Tyto kapsy je možno zajistit extra drukem, který je podložen kontrastním červeným materiálem. Takže se jen tak nevytrhne a snadno ho naleznete. Tento trik je kromě bi-strečového materiálu s vysokým podílem elastanu a integrovaného stahování v pase asi největším bonusem těchto pánských turistických kalhot.

Materiál

Rychleschnoucí výrobek je vyroben z materiálu, který i při velké námaze nebo promočení velmi rychle schne. Je elastický. Na několik místech je materiál ještě opatřen ventilačními otvory. A to především na zádech, bocích a v podkolení. Spodní lem kalhot je lepený bez švů, takže by se neměl párat. Jo a v Decathlonu pracují na tom, aby co nejdříve byl i tento produkt ekologicky šetrný.

Střih

Střih je atletický a kalhoty nikde neodstávají. V pase je opatřen ještě extra elastickým a nastavitelným stahováním. Kromě toho i osmi poutky na protažení řemenu. Zapínání poklopce je řešeno překvapivě krátkým zipem. A jeho zajištění je pomocí druku a suchého zipu. Takže pro pány je nutno vždy rozepnout celé kalhoty. Všitý díl v rozkroku dává maximální volnost pohybu. Takže nohu můžete dát i za hlavu, když to dokážete! Jako třeba ten Houdini.

Kapsy

Na kalhotách naleznete dvojici klasických kapes, které lze zajistit YKK zipem, který se zapíná odspodu směrem nahoru. Opatřen je krátkým sklopným táhlem.

turistické kraťasy
turistické oblečení

Celkový dojem

Během testování nás zaujala především pohodlnost a elasticita materiálu. Ani v květnových vedrech nebyl pobyt v dlouhých kalhotách nepříjemný a co hlavně? Nohavice se daly během několika vteřin odepnout a schovat do extra kapes. A to navíc, bez nutnosti odepnuté nohavice kamkoliv ukládat nebo balit do batohu. A sundávat hlavně boty! Máte je vždy u sebe. V pohotovosti. A předvedení odepnutí nohavic, vždy ve skupince přátel nebo známých vzbudilo údiv a překvapení.

Shrnutí

Tyto kalhoty mají střih slim. Materiál je pružný. Kalhoty mají tvarovaná kolena a všitý díl v rozkroku pro maximální volnost pohybu. Vyrobeny jsou z lehkého syntetického materiálu. Vodoodpudivá úprava horní části kalhot zajistí, že se výrobek promočí pomaleji. Nejsou rozhodně nepromokavé. Hlavním bonusem je „revoluční“ odepínání nohavic a ukládání do speciálních kapes k tomu určených. Bez nutnosti sundávat boty.

Rajtky s rajtfleky
Svět Outdooru
Časopis Svět outdooru zpracovává články na téma outdoorových sportů včetně recenzí na jednotlivé produkty. Recenzi zpracoval testerský tým časopisu Svět outdooru, který od roku 1997 strávil 14 500 hodin prověřováním přes 1 000 výrobků na stovkách výprav do celého světa. Každé recenzi se věnuje několik lidí, včetně horských vůdců a špičkových sportovců, a její výsledek si nelze koupit.

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

zimní sporty
Netradiční zimní aktivity

Netradiční zimní aktivity

Netradiční zimní aktivityOBSAH SNĚŽNICE | SKIALPY | SPLITBOARD | SNOW KOLEČKA DO KOLOBĚŽEKVyrazit na hory na lyže či snowboard, to je už je v dnešní době klasika. Nenechte se však omezovat těmito tradičními zimními sporty. Prozkoumejte netradiční možnosti jako jsou...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!