TOP 5 produktů
z cyklistického světa

Obdarovat vášnivého cyklistu může být pořádný oříšek, zvlášť pokud se sami v cyklistickém světě moc nevyznáte. Proto vám přinášíme 5 TOP tipů na dárky pro cyklisty. Ať už kupujete dárek pro ostříleného jezdce, nebo cyklistu začátečníka, mohou vám tyto produkty být příjemnou inspirací!

dětská odrážedla

Dětské odrážedlo 2v1

A jelikož mluvíme o vánočních dárcích, začneme obdarováním těch nejmenších. Pokud chcete udělat radost svým ratolestem, ale tak nějak tušíte, že na pořádné kolo jsou ještě malé, máme pro vás jednoduché řešení. Pořiďte jim do začátků na dvou kolech odrážedlo Evolutive Ride 2v1. To totiž roste spolu s dětmi! Ze čtyřkolky lze jednoduše během pár sekund vytvořit jednostopé vozidlo, takže se děti mohou postupně zlepšovat a připravovat se na jízdu na opravdovém jízdním kole. Tohle vozítko je ideální na první samostatné přesuny a zejména tolik důležitý trénink rovnováhy. Dítě tak cítí sebedůvěru a učí se vlastním tempem. Spolu se změnou dvoustopého vozidla na jednostopé je samozřejmostí také nastavitelná výška odrážedla, kterou lze snadno změnit na jednu ze tří úrovní pomocí imbusového klíče integrovaného v zadní části sedla. Jednoduchost sama jak pro děti, tak pro dospělé!

Dětské BMX kolo

Pokud máte doma malého cyklistu, který už nějaké ty kilometry na klasickém kole najel a zamiloval se do tohoto sportu, můžete pozvednout jeho požitek z jízdy na úplně jinou úroveň. Dětské BMX kolo 16’’ Wipe 500 je ideální pro děti ve věku od 5 do 7 let (110-125 cm), které chtějí brázdit městské cesty s nádechem dobrodružství, ale stále bezpečně. Široké pedály se vzorkem zajišťují dobrou stabilitu a přilnavost, takže jízda je maximálně pohodlná. Nejen pedály, ale také kliky a brzdy jsou přizpůsobeny dětským parametrům, takže ovládání kola je pro ně zase o něco jednodušší. Zpestřete dětem společné vycházky po městě nebo cyklovýlety BMX zážitkem!

Horské elektrokolo

Pro cyklistické nadšence, kteří už nestačí vysokému tempu, ale nechtějí se své vášně vzdát nebo pro ty, kdo se možná vrací na sedlo po zranění nebo delší pauze a v terénu si ze začátku tolik nevěří, máme také řešení. Horské elektrokolo 27,5’’ E-ST 100 určené do terénu s mírným převýšením má motor umístěný v zadním kole s výkonem 250 W a točivým momentem 42 Nm, který vám pomůže v mírných kopcích. Kapacita baterie 380 Wh vás bude popohánět až lehce přes 2 hodiny. Pro snadné ovládání je kolo vybaveno LCD displejem, na kterém rychle najdete parametry jako rychlost, stopky, ujetou vzdálenost, stav baterie a na něm závislý dojezd či zvolený režim asistence. Kolo je navíc dodáváno včetně zvonku, světel, odrazek a samozřejmě pedálů, takže dárek bude rovnou kompletní!

horské elektrokolo
batoh s hydrovakem

Batoh s hydrovakem

Pokud se chcete držet více při zemi nebo váš blízký už základ cyklistické výbavy v podobě jízdního kola má, můžete zabrousit do cyklistických doplňků. Praktickou pomůckou na cyklovyjížďky může být například batoh s hydrovakem Explore, který je ideální na uložení věcí včetně zásoby tekutin pro dostatečný pitný režim po dobu 3h vyjížděk. Objem batohu je 7 litrů a hydrovak lze naplnit až do objemu 2 litry. Tento batoh má navíc 3 vnější kapsy na snadné uložení věcí, které potřebujete mít snadno po ruce, například telefon, energetickou tyčinku či kapesníky. Nebude tak potřeba pokaždé zastavovat a sundávat batoh ze zad. Batoh také příjemně drží díky pohodlné zádové části z 3D pěny a neškrtícím odvětraným ergonomickým popruhům. Tento batoh navíc patří mezi naše ecodesign produkty, protože při jeho výrobě byly použity technologie šetrnějšího barvení Dope dyed a Bi-ton, takže jeho dopad na životní prostředí je zase o něco menší!

Cyklistický držák na smartphone

No a nakonec pomocník, kterým neurazíte žádného cyklistu. Mobilní telefon je v dnešní době prakticky třetí ruka téměř každého z nás a u cyklistů, kteří neustále potřebují mít své statistiky před sebou, to platí dvojnásob. Skvělým dárkem proto může být cyklistický kovový držák na smartphone. Díky němu si cyklista může telefon umístit před sebe na řídítka a mít tak veškeré potřebné informace přímo pod nosem. Držák je kompatibilní se všemi smartphony a upevňuje se snadným našroubování na řídítka, čímž je zajištěna maximální stabilita, takže se nemusíte obávat, že telefon někde ztratíte. 

Možností jak potěšit cyklistického nadšence je mnoho a pokud si nevíte rady s vybavením, určitě nešlápnete vedle s nějakým příjemným funkčním oblečením, které bude sportovce udržovat v suchu a teple i při jiných sportovních aktivitách!

držák na telefon

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 4.4 / 5. Počet hodnocení: 7

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

městská kola
Jak vybrat městské kolo

Jak vybrat městské kolo

Jak vybrat městské koloMěstská kola si získávají čím dál více fanoušků. Města jsou zahlcena velkým množstvím aut, hromadná doprava je ve špičkách přeplněná k prasknutí a kolo je v takovém případě zkrátka skvělou a rychlou alternativou. Poskytuje absolutní svobodu...

Objevte bikepacking

Objevte bikepacking

Objevte bikepackingOBSAH CO JE BIKEPACKING | PLÁNOVÁNÍ | NEŽ VYRAZÍTE | VYBAVENÍCestování, poznávání nových krajů a míst, ale také dobrodružství, sport a parťák na dvou kolech. Jestliže chcete propojit všechny tyto parametry, může pro vás být ideální volbou...

Jak vybrat horské kolo

Jak vybrat horské kolo

Jak vybrat horské koloHorská cyklistika si už mnoho let drží pozici nejoblíbenějšího českého sportu. Naprostá většina z nás s prvním sluníčkem usedá na sedlo a vydává se ukrajovat kilometry na dvou kolech, ať už jako rekreační cyklista v pohodovém tempu nebo s...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!