Projekt: Vratné tašky

Už čtvrtým rokem si můžete v Decathlonu koupit krásnou vratnou tašku. Zajímá vás kde se vlastně vzala, z čeho je vyrobena, proč je vratná a jaká je celková myšlenka tohoto produktu? Odpovědi najdete v tomto článku!

vratné tašky ze stanů

Projekt: Vratná taška

Projekt vratné tašky vznikl ve spolupráci s outdoorovou firmou Hanibal. Ta zprostředkovává šití tašek, zatímco Decathlon dodává materiál k šití. Výroba tašek probíhá ve dvou šicích dílnách na severu Čech, v nichž pracují ženy z farní charity, které jsou jinak na trhu práce znevýhodněné. I díky tomu dostává celý koncept větší smysl. 

Decathlon má jakožto velký prodejce stanů také velké množství odpadního materiálu, jak ze zákaznických reklamací, tak i z vystavených kusů, které se nedají prodat. Díky tomuto projektu jsme pro ně nalezli nové využití. Jde o klasický příklad up-cyclingu věci, které už dosloužily svému původnímu účelu, přetváříme a využíváme k účelu novému. Z neprodejných a nepoužitelných stanů se stávají vratné tašky, které jsou plně funkční a při jejichž výrobě nevzniká žádný další odpadní materiál ani se nespotřebovává energie nutná pro výrobu nových tašek. 

A proč jsou naše tašky vratné? Primárně nám jde o to tašku zákazníkům co nejvíce přiblížit. Taška stojí 89 Kč a možná vás napadne, že to je za tašku hodně peněz. Je třeba si však uvědomit, z čeho tato cena vychází: taška není vyráběna sériově, ale šikovnýma rukama českých šiček. 

Za tuto cenu tak zákazníkům v podstatě nabízíme její nekonečně dlouhý pronájem. Tašku je možné kdykoliv v kterékoliv prodejně vrátit, ať už je v jakémkoli stavu, a dostat své peníze zpět. K datu 14.10.2021, bylo do našich prodejen expedováno 5830 kusů tašek a naším cílem je tento počet dále navyšovat. V blízké době tašky uvidíte i mimo pokladní zónu, konkrétně v našich showroomech stanů. Tak neváhejte a při příští návštěvě ji vyzkoušejte!

vratná taška ze stanů
vratné tašky Fouganza Decathlon

Rozšířený sortiment vratných tašek

Jelikož se tento systém „pronajímání” tašek na dobu neurčitou osvědčil, rozhodli jsme se myšlenku tohoto projektu rozšířit i na jiné tašky z naší produkce. Sice se u těchto tašek už nejedná o tvorbu z jiného starého produktu, ale následná myšlenka výpůjčky a vrácení zůstává stejná.

Naším cílem je zkrátka snížení podílu prodaných papírových tašek a zároveň motivace našich zákazníků k využívání právě těchto znovupoužitelných. Proto jsme se rozhodli rozšířit možnost vratné zálohy na všechny tašky, kromě těch papírových. Stejně jako u vratných „stanových tašek” si produkt nekupujete, nýbrž za určitý zálohový poplatek půjčujete. Tašku pak můžete kdykoliv vrátit na jakékoliv prodejně Decathlon v České republice. Samozřejmostí je doživotní záruka, takže pokud ji přestanete potřebovat třeba po třech letech, není to při vrácení žádný problém. 

A o jaké se tedy jedná tašky? Mimo již zmíněné tašky zpracované ze starých nepoužitelných stanů je to modrá, skladná a praktická taška, která je celá vyrobena z recyklovatelného polyesteru, dále pak látková taška od značky Fouganza, která je nejen elegantní, ale i ekologická a ji lze recyklovat, jelikož je vyrobena z ekologické bavlny. A posledním typem je ekologická taška také od značky Fouganza, která je vyrobena ze 100 % z recyklovatelného polypropylenu a polyesteru. Tyto 4 tašky si tedy můžete pořídit v našich prodejnách a přispět tak k šetření naší přírody. Pojďte do toho s námi!

Martin Hroch
Do Decathlonu na Chodov jsem nastoupil v roce 2017 s cílem najít si brigádu při studiu, která mě bude bavit. Tehdy jsem byl docela sportovně aktivní, a tak mi toto propojení práce a prodeje sportovního vybavení dávalo smysl. A právě tato volba se ukázala jako správná, když mi po pár měsících bylo umožněno realizovat se více, ať už v rámci mé srdeční vášně – oddělení turistiky (výběr produktových řad, školení spoluhráčů, opravitelnost), tak i v rámci obchodu (zaměstnanecké akcie, představování inovačních produktů, provoz). Mou současnou náplní je také práce republikové spojky pro ekologii v rámci naší prodejny, kdy realizuji eko-projekty, šířím eko-osvětu a organizuji eko-akce.

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 4.7 / 5. Počet hodnocení: 26

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

levandule
Decathlon Pardubice: Kávu, prosím!

Decathlon Pardubice: Kávu, prosím!

Decathlon Pardubice:Kávu, prosím!Je již obecně známý fakt, že v Decathlonu pracují aktivní sportovci. Díky tomu jsme schopni vždy dobře poradit, protože potřeby sportovce velmi dobře známe. Ať už jsme běžci, cyklisté či turisté, po dobrém sportovním výkonu si každý...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!