Značka Ravene: francouzská kvalita na českém trhu

V Decathlonu spolupracujeme pouze s prověřenými partnery. V oblasti péče o koně je to již 15 let francouzská značka Ravene. Jde o poměrně mladou značku patřící do skupiny Audevard, která díky partnerství s Decathlonem vyrostla a stala se jedničkou na francouzském trhu. Společně vyvíjíme inovativní výrobky a školíme své týmy. 

péče o koně

Historie značky

Značka Ravene byla založena v roce 2006 v rámci skupiny Audevard, což je francouzská farmaceutická společnost zaměřená na zdraví koní, která byla založena v roce 1985 a aktuálně působí již ve 30 zemích (2021). V oblasti léčiv pro koně je na 2. místě na francouzském trhu a na 4. místě na trhu evropském. Ve svém portfoliu má například léky jako Vermifuges, Tildren, Equinoxx, Ekyflogyl nebo Imaverol.

Cíle

Na rozdíl od veterinárních léčiv, která podléhají striktním pravidlům a standardům pro vývoj, výrobu, distribuci a prodej, se značka Ravene zaměřuje pouze na volně prodejné výrobky. Díky tomu se stala velmi oblíbenou nejen u jezdců, ale i u majitelů a chovatelů koní. 

Hlavním cílem značky Ravene je, aby její výrobky byly díky jasným postupům jednoduché, příjemně se používaly a byly dostupné pro každého. Široká škála výrobků je určena na každodenní péči o koně: hřebelcování, péči o kopyta, přípravu na výkon či regeneraci.

 

Priority

Mezi hlavní priority této značky patří výroba přípravků s jednoduchým a příjemným používáním, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Jedním z hlavních cílů je snížení množství používaných plastů a snaha o používání především plastů recyklovaných. Složení veškerých výrobků je bez živočišných tuků a vždy je podrobně popsané na etiketě. 

Většina expertů v laboratořích Ravene jsou sami aktivní chovatelé koní, kteří vědí, jak důležité je podporovat jedinečný vztah mezi koněm a jeho chovatelem, který lze využít pro rozvíjení emocionálního či sportovního potenciálu. 

hřebelcování koně
kartáčování koně

Spojení s Decathlonem

V Decathlonu naleznete výrobky hned z 5 kategorií: 

Repelenty proti hmyzu – výrobky určené na odlákání hmyzu pro větší pohodlí a klid koně. 

Péče o kopyta – přípravky, které chrání a posilují střelky kopyta a odstraňují zápach.

Kosmetické přípravky – kondicionéry pro snazší rozčesávání, suché šampony neb třeba čistIcí ubrousky, které jsou určené na koňskou srst a hřívu.

Vnější péče – péče o unavené svaly a šlachy nebo například ochrana proti slunci.

Výživa – součástí portfolia této francouzské značky jsou i doplňky stravy. K jejich vývoji značka využívá odbornosti farmaceutické společnosti Audevard. Najdete zde komplexní multivitamínové produkty, ale i jednotlivé doplňky, jako třeba Biotin či česnek. Součástí této řady je i sirup na podporu dýchacích cest a různé pasty. 

Věříme, že vám tento článek pomohl nahlédnout do zákulisí našeho partnerství s předním světovým výrobcem produktů pro koně, jehož výhody a přednosti můžete nyní objevovat i v České republice. 

Monika Pohlová
V Decathlonu pracuji již od roku 2014, kdy jsem začínala brigádně na prodejně v Hradci Králové a byla jsem tak při jejím otevření. V roce 2016 jsem se přesunula do Prahy za účelem studií a při té příležitosti jsem pokračovala v Decathlonu na chodovské prodejně na oddělení fitness. Postupně jsem se mimo práce na prodejně začala realizovat i v překladatelském týmu a pomáhala jsem s překlady a koordinací projektů pro fitness. Vystudovala jsem fyzioterapii a po dokončení studií jsem se na pozici v překladatelském týmu přesunula úplně. Aktuálně tedy pracuji jako koordinátorka překladu pro fitness, vodní sporty a chůzi a zároveň pomáhám s editací a správou Decathlon Blogu. Mezi mé oblíbené sporty patří hlavně turistika, jóga nebo lyžování.

Ohodnoťte článek

Průměrné hodnocení článku 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Článek zatím nebyl hodnocen

Sledujte nás na sociálních sítích

Podobné články

Výběr jezdeckého kroužku
Jak vybrat jezdecký klub a kroužek

Jak vybrat jezdecký klub a kroužek

Jak vybrat jezdeckýklub a kroužekVýběr jezdeckého kroužku nebo klubu je poměrně složitý proces. Před konečným rozhodnutím je potřeba položit si pár zásadních otázek, které finální volbu ovlivní. Malé děti se rychle nadchnou do nového sportu, ale po nějaké době...

akrobatka na koni při voltiži
Jezdecká disciplína: Voltiž

Jezdecká disciplína: Voltiž

Jezdecká disciplína: VoltižV rámci jezdectví existuje mnoho disciplín, které se od sebe navzájem hodně liší. Postupně vám je představíme v sérii článků a začneme uměleckou a sportovně náročnou aktivitou, která vypadá jako gymnastika či tanec na koni a veřejností je...

jezdecké třmeny
Doplňky k jezdeckému sedlu

Doplňky k jezdeckému sedlu

Doplňky k jezdeckému sedluZ článku o výběru sedla víme, že vybrat samotné sedlo není úplně snadné a musíme zohlednit spoustu parametrů. K ježdění na koni však nestačí pouze sedlo. Je třeba jej opatřit třmeny a třmenovými řemeny, stabilizovat podbřišníkem a někdy i...

dEkáč
dEkáč

Sdílejte článek

Podělte se o článek s přáteli!